Kalíšek

SW pro lihovary a pěstitelské pálenice

Víme, že při provozování lihovaru či pálenice je tím nejdůležitějším výsledný produkt a jeho kvalita. Zároveň ale víme, kolik administrativní práce a otravného „papírování“ je nutné dělat a jak to může být časově náročné. A právě s touto prací Vám může pomoci Kalíšek. Program, jehož používáním si usnadníte práci a získáte tak čas na důležitější věci.

Efektivita práce

- Přehledná evidence celého výrobního procesu
- Skladové evidence
- Jednoduchého zajištění prodeje
- Implementované tabulky pro přepočet lihovitosti
- Tvorba EAN a práce s čárovými kódy

Celní správa a finanční úřady

- Evidence pěstitelského pálení EPP ve formátu XML
- ORO včetně odeslání přímo z Kalíšku
- Kniha lihovarníka

Variabilita systému

- Variantní řešení pro pěstitelskou pálenici, lihovar i oboje.
- Provoz na jednom PC, nebo implementace do síťového prostředí
- Nastavení více skladů a pokladen
- Možnost využití digitálních vah, čteček čárových kódů, dotykových displejů

Informace pro uživatele

Aktuální verze aplikace a dokumentace včetně tipů a triků.

Pěstitelské pálenice

Kalíšek pojme celý proces zpracování ovoce od jeho převzetí od pěstitele a zavedení pěstitele do systému. Přes zpracování ovoce na kvas (případně převzetí hotového kvasu od pěstitele), vypálení kvasu a výdej alkoholu pěstiteli. Po celou dobu tedy provozovatel pálenice má přehled o stavu zásob a pohybu ovoce, kvasu a destilátu. Lze tedy detailně vést evidenci o pohybu ovoce v procesu a pěstiteli vydat alkohol přímo z jeho ovoce. Kalíšek kontroluje 30 laa vydaného alkoholu na jednu osobu. Největším přínosem je vedení elektronické podoby evidence pěstitelského pálení. Není tedy třeba již nic ručně vypisovat. Veškeré podklady se nachází v počítači a je možné je vytisknout pro případné kontroly.

Kalíšek dokáže zaznamenat vše, co v pálenici děláte v nezměněné podobě, nic se pro Vás tedy nezmění krom úspory práce a času.

- Evidence pěstitelů
- Automatická tvorba EPP v .xml
- Tisk objednávky pálení
- Evidence prodejních dokladů

Lihovary

Kalíšek grand je ideálním systémem pro sledování provozu lihovaru. Eviduje celý proces výroby destilátu od příjmu ovoce od dodavatele až po prodej odběratelům i koncovým zákazníkům. Provozovatel lihovaru tak získá detailní přehled o stavu zásob, výtěžnosti ovoce od jednotlivých dodavatelů a tím i podklady pro analýzy výhodnosti jednotlivých produktů a tedy i prostor pro budoucí plánování a optimalizace ve výrobě. Kalíšek také značně usnadní práci spojenou s vedením evidencí a podkladů pro kontroly celní správy.
V neposlední řadě pak nejnovější povinnosti spojené s povinným hlášením denních prodejů pomocí ORO.
Kalíšek dokáže zaznamenat vše, co v lihovaru děláte v nezměněné podobě, nic se pro Vás tedy nezmění krom úspory práce a času.

- Automatizované denní hlášení prodejů na ORO
- Komisní prodej
- Podklady pro kontroly celní správy
- Výpočty lihovitosti
- Tisk stvrzenek pro zákazníky
- Automatická evidence normovaných ztrát

Často kladené dotazy

Instalace Kalíšku může, proběhnou třemi různými způsoby:

Instalace na místě
Kalíšek přijedou nainstalovat naši technici přímo do lihovaru nebo pálenice a to Na stávající HW nebo včetně nového HW vybavení. V rámci této instalace je možné provést i úvodní školení práce s programem.

Instalace Vzdáleně
Instalační soubor bude zaslán elektronicky a po jeho spuštění bude provedena vzdálená instalace na počítači s připojením k internetu nebo automatická instalace v případě nepřítomnosti internetu. HW si lihovar nebo pálenice zajistí či využije stávající.

Zaslání nainstalované sestavy
Kompletní HW sestava bude dodána kurýrní společností. Celý systém bude nainstalován a jednotlivé komponenty rozchozeny. Lihovar či pálenice tak pouze HW zapojí do sítě.

Potřebujete více informací o Kalíšku? Neváhejte nás kontaktovat na kalisek@telpro.cz.

Kalíšek zvládnete spustit na libovolném PC s OS Windows 7 a vyšší. Samozřejmě novější počítač bude rychlejší a pro práci pohodlnější. 

Na této funkčnosti v současné době pracujeme a připravujeme napojení na ekonomický SW Pohoda.

Kdo Kalíšek používá

Co o Kalíšku říkají jeho uživatelé

„Když jsme stavěli pálenici, teprve jsme zjistili, kolik různé administrativy je s jejím provozem spojeno. Potřebovali jsme proto kvalitní a stabilní software, který by nám tuto agendu ulehčil. Po dlouhém hledání a zkoušení různých „garážových“ demoverzí jsme konečně narazili na Kalíšek, v podstatě jediný profesionální software pro pálenice na českém trhu. A ten nám poskytl přesně to, co jsme hledali, tedy kompletní obsluhu provozu od evidence zákazníků, sklady kvasů a alkoholu až po pokladnu a celní agendu. To vše při jednoduchém a intuitivním ovládání. Navíc využíváme systém čárových kódů, takže u nás neexistuje švestka, o které bychom nevěděli. :-) Navíc servis firmy TelPro musím označit za vynikající – software nám za provozu upravili „na míru“, telefonické poradenství non-stop, pravidelné aktualizace… Jsou to profesionálové a je radost s nimi spolupracovat.“

Petr Jindra

Pálenice Zvánovice

Školní 83
251 65 Zvánovice
www.palenicezvanovice.cz