Moderní řešení pro úřady, které šetří náklady a zjednodušuje práci

Spolupráce s ORTEX spol. s r.o.

Domluvili jsme se na spolupráci se společností ORTEX, dodavatelem systému Orsoft RADNICE Open, S cílem ještě zlepšit možnosti integrace poplatkového automatu do stávajícího prostředí úřadů.  

Automat pro platbu obecních poplatků je ideálním řešením pro městské nebo obecní úřady, které chtějí provést další krok k digitalizaci a zefektivnit tak proces výběru místních poplatků a současně zvýšit dostupnost této služby pro občany.

Automat slouží k přímé platbě obecních poplatků hotovostí nebo bezhotovostně platební kartou, vše je rychlé a intuitivní. Při platbě vybere plátce jednoduše z přehledného grafického seznamu nabízených poplatků nebo naskenuje připravený QR kód. Následně zadá identifikaci o plátci (jméno nebo var. symbol), částku a vybere způsob platby. Po úspěšné platbě automat vytiskne potřebná potvrzení a zašle informaci přímo do účetního systému úřadu Orsoft RADNICE Open, kde je na pozadí automaticky vygenerován pokladní doklad a na základě druhu platby a nastavené kontace je také automaticky rozúčtován. Platební automat není závislý na úředních hodinách ani na otevírací době pokladny a svým designem jistě přitáhne i pozornost každého občana.

K automatům je dodávána desktopová i webová aplikace pro vzdálené sledování a řízení automatu. V aplikaci lze online sledovat stav financí a hw komponent jako např. tiskárny nebo platebního terminálu. Přes aplikaci je možné nastavit i ostatní funkce automatu, jako volitelnou nabídku poplatků, obsah a vzhled tiskových dokladů nebo lze automat vzdáleně ovládat. Zobrazované texty lze definovat ve více světových jazycích.

Automaty již několik let používají ve městech Mělník a Kralupy nad Vltavou. Získané zkušenosti s provozem automatů a požadavky provozovatelů vedou k pravidelné úpravě a rozšiřování funkcí aplikace na obsluhu automatu.Klíčové funkce ...

Co platební kiosek přináší městu nebo obci:

 - pohodlná platba poplatků bez front
 - funguje bez přestávek i mimo úřední hodiny
 - ulehčuje práci obsluze na přepážkách
 - eviduje platby on-line přímo do ekonomického systému úřadu
 - snižuje manipulaci s hotovostí
 - přináší úsporu nákladů na mzdy

Platební kiosek umožňuje:
 - platbu poplatků platební kartou
 - platbu poplatků bankovkami
 - platbu poplatků mincemi
 - tisk potvrzenek o uhrazení poplatku
 - čtení čárových/QR kódů používaných jako identifikátor na dokumentech zasílaných občanům
 - čtení bezdotykových karet
 - ovládání přes dotykovou obrazovku 

Poplatkový automat

V dnešní době, kdy efektivita a optimalizace procesů jsou klíčové pro úspěch veřejných institucí, se stává stále důležitější zavádění moderních technologií. Jednou z těchto technologií jsou poplatkové automaty, které přinášejí řadu výhod pro úřady i občany.


Snížení nákladů


Poplatkové automaty umožňují efektivní inkaso poplatků a poplatkových částek bez nutnosti osobního přítomnosti úředníka. To výrazně snižuje náklady spojené s provozem úřadů, neboť není zapotřebí vyhrazený personál k obsluze každé transakce. Automaty pracují neustále a bez přestávek, což dále zvyšuje jejich efektivitu a snižuje náklady na personál.


Zvýšená dostupnost pro občany


Díky poplatkovým automatům mají občané možnost provádět platby až 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, což značně zlepšuje jejich dostupnost k veřejným službám. Už nemusí občané chodit na úřad v omezených otevíracích hodinách nebo čekat ve frontě. Jednoduše mohou přijít k automatu v libovolný čas a provést požadovanou platbu rychle a snadno.


Zefektivnění pracovních procesů na úřadech

Použití poplatkových automatů značně zjednodušuje práci úředníků tím, že jim umožňuje soustředit se na složitější úkoly namísto rutinních plateb a inkas. Tím se zvyšuje celková produktivita pracovníků a umožňuje úřadům lépe se věnovat individuálním potřebám občanů a poskytování kvalitnějších služeb.


Bezpečnost a spolehlivost


Moderní poplatkové automaty jsou vybaveny pokročilými bezpečnostními opatřeními, jako jsou šifrování dat a monitorování transakcí, což zajišťuje ochranu osobních údajů a peněžních prostředků uživatelů. Díky tomu jsou automaty spolehlivým a bezpečným způsobem pro provedení plateb.


Možnost rozšíření služeb


S rozvojem technologií je možné poplatkové automaty neustále aktualizovat a rozšiřovat jejich funkce. To znamená, že úřady mohou v budoucnu nabízet nové služby a možnosti plateb prostřednictvím stávající infrastruktury, což přináší ještě větší užitek pro občany a zvyšuje flexibilitu úřadů.


V dnešní době, kdy je efektivita a přístupnost veřejných služeb stále důležitější, jsou poplatkové automaty nezbytným nástrojem pro modernizaci úřadů a zlepšení jejich fungování. S jejich pomocí mohou úřady snížit náklady, zefektivnit pracovní procesy a poskytovat lepší služby občanům, což přináší výhody pro všechny zúčastněné strany.

Pojďme probrat jak Vám poplatkový automat usnadní práci.